Homeopatia

Homeopatia Homeopatia to kolejna spośród metod znajdujących zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej. Podobnie jak każda inna tego rodzaju metoda, tak i ta wzbudza rozliczne kontrowersje. To jednakże w zupełności nie przeszkadza w tym, ażeby praktykować ją w zasadzie na całym świecie. Ponadto tak zwane leki homeopatyczne można bez problemów nabyć w aptekach, także i na terenie naszego kraju. Początki homeopatii dał żyjący na przełomie osiemnastego oraz dziewiętnastego stulecia Samuel Hahnemann, lekarz rodem z Niemiec. Dziedzina ta bazuje na trzech elementarnych zasadach takich jak – dynamizowanie, podobieństwo oraz aplikowanie pojedynczego środka. Składniki zawarte w lekach homeopatycznych to w głównej mierze substancje o roślinnym albo mineralnym pochodzeniu. Sam lek natomiast zazwyczaj występuje pod postacią kropel albo malutkich kuleczek – te podaje się doustnie. Do użytku zewnętrznego natomiast stosowane są rozmaite żele oraz maści. Homeopatię podzielić można na kliniczną oraz klasyczną.

Techniki Emocjonalnego Wyzwolenia

Techniki Emocjonalnego Wyzwolenia Kolejną z metod, z której korzystają osoby zajmujące się medycyną niekonwencjonalna są Techniki Emocjonalnego Wyzwolenia. Bazują one na głębokim przeświadczeniu, iż wszystkie negatywne uczucia oraz emocje, jakie gromadzą się w człowieku stanowią efekt zaburzeń jego pola energetycznego. Techniki te to wynalazek stosunkowo młody, albowiem opracowane zostały dopiero w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Dokonał tego Gary Craig. Stosowanie tej metody w praktyce wygląda w ten sposób, że opukuje się energetyczne punkty znajdujące się na ludzkim ciele i jednocześnie myśli się o tych wszystkich wyżej wspomnianych negatywnych emocjach. W taki sposób zostają one zneutralizowane. Metoda ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. W obrębie tych pierwszych także widoczne są podziały – jedni uważają, że Techniki Emocjonalnego Wyzwolenia rzeczywiście przynoszą pożądane rezultaty, dla pozostałych natomiast działają one na zasadzie efektu placebo. Na pewno budzą wiele kontrowersji.

Głodówka lecznicza

Głodówka lecznicza O głodówkach leczniczych z pewnością każdy z nas słyszał niejednokrotnie. Metoda ta jest powszechnie stosowana w medycynie niekonwencjonalnej, a polega na tym – jak sama nazwa zresztą sugeruje – na nie jedzeniu. Przyjmowanie jakichkolwiek pokarmów wstrzymywane jest na jakiś czas – w tym okresie przyjmować można jedynie płyny (nawet nie to, że można, ale wręcz trzeba). W ten sposób oczyszcza się organizm z zanieczyszczeń. Głodówki mogą mieć rozmaitą długość – zazwyczaj od jednego dnia do tygodnia, chociaż są i tacy, którzy głodują dłużej. Lekarze jednak przed tym przestrzegają – jednodniowa głodówka raz na jakiś czas nikomu nie zaszkodzi, ale im dłużej trwa, tym większe stanowi zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia. Ponadto im dłużej człowiek nie je, tym trudniej mu potem zacząć się normalnie odżywiać. Poza tym nie wolno zaczynać głodówki z dnia na dzień – organizm trzeba zacząć przyzwyczajać z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem poprzez eliminowanie pewnych produktów.